SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber
Hasan Basri Aydeniz

İzmir saldırısında çok farklı detaylar mevcut.?

Eylem PKK görüntüsü üzerinden tamamen NATO(CIA) / FETÖ tarafından planlanmış çok büyük amaçlar hedefliyordu. Ayrıntılar…

İzmir saldırısında çok farklı detaylar mevcut.?
Bu haber 10 Ocak 2017 - 1:21 'de eklendi ve 2210 kez görüntülendi.

 Şöyle ki; İlk öncelikle İzmir Adliyesinin özelliği nedir?

Bu adliye de görev yapan Savcı Okan BATO, FETÖ’nün askeri kanadına yönelik ilk operasyonu 17 Temmuz’da yapmış ve aralarında yüksek rütbeli subayların bulunduğu 12 kişiyi tutuklatmıştı. FETÖ‘ye savaş açtığını ilan eden Savcı BATO, ikinci operasyonu 16Temmuz günü için planlamıştı. Bu operasyon ile çok daha fazla sayıda NATO/FETÖ askerini tutuklatacaktı.

Ancak bildiğiniz üzere bunun istihbaratını alan FETÖ, darbeyi 15 Temmuz gecesine alarak başlattı.

Peki İzmir saldırısında dikkati çeken diğer önemli detaylar nedir?

İlk öncelikle bu saldırı Adliye içerisinde çalışan kriptolar ile beraber çok yönlü olarak planlanmıştı. Hedeflenen büyük bir operasyondu. Adliye içerisinde kriptoların (ki şuan gözaltındalar) içerisinde ki 5 kişi, saldırının 2 hafta öncesinden itibaren KENDİ İSTEKLERİ ile HERGÜN gece nöbetine kaldıkları öğrenildi. Yani anlayacağınız üzere içeriden çok büyük istihbarat desteği de vardı.

Olay yerinde bulunan çok fazla sayıda ki el bombası ve özellikle RPG (roketatar) görünce ilk başta aklımıza tam bir kıyım planladıkları gelse de, esas hedef FETÖ davasının yürütüldüğü ve Savcı Okan BATO‘nun da odasının bulunduğu Adliyenin 2. katıydı. Kısacası saldırıyı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilselerdi, O roketatarlar ile 2. Katı komple yıkmayı planlamışlardı.

Kısacası bu saldırı tam manası ile FETÖ’nün, kendisine darbe öncesinden itibaren savaş açtığını ilan eden Savcı BATO ve ekibinden İNTİKAM alma amacıyla düzenlenmişti. Ayrıca bu Adliye’de FETÖ hakkında bir çok gizli belge içeren yüzlerce dosya da yok edilecekti.

Gelelim olayın KADER perspektifinden olan tarafına.

PKK görünümlü kişiler ile planlanan bu saldırı, eğer başarılı olsaydı, İzmir’de çok büyük bir ayaklanma gerçekleşebilirdi. Bildiğiniz üzere İzmir’de yaşayan önemli bir Kürt nüfusu var.

Ne oldu peki?
ALLAH c.c, vatansever bir Kürt olan Fethi Seki ağabeyimizi vesile kılarak, bu büyük planı bozdu. Şehidimizin tartışmasız cesareti ile önlenen saldırı, Kürt-Türk kardeşliği tekrar ve tekrar pekiştirdi.

Öyle bir bütünleşti ki bu vatanın her bir evladı, Fethi abimizin aylar önce vefat eden annesine yaktığı Kürtçe AĞIDI 2 gün önce TV’de dinleyenler; Karadenizli olsun, Egeli olsun, Anadolulu olsun tüm Türkiye aynı anda göz yaşı döktü.

Neydi gerçek olan?
“Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir.” Enfal/30
Hasan Basri Aydeniz / medyasizsiniz.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER