SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber
Hasan Basri Aydeniz

Kutuplaşma Ayyuka Çıktı?

Son zamanlarda kutuplaşma ayyuka çıkmış durumda. Karşıt cenahın sayfalarını biliyoruz; Hakaret, karalama, iftira vesaire. Kısacası bu duruma uzun süredir alışkınız… Ancak,???…

Kutuplaşma Ayyuka Çıktı?
Bu haber 10 Ocak 2017 - 1:08 'de eklendi ve 1410 kez görüntülendi.

Son zamanlarda kutuplaşma ayyuka çıkmış durumda. Karşıt cenahın sayfalarını biliyoruz; Hakaret, karalama, iftira vesaire. Kısacası bu duruma uzun süredir alışkınız.

Ancak,
Bizim cenahın(!) sayfaları da bu kutuplaşma ortamında pek de yapıcı bir yol izlemiyor. Özellikle şu Twitter üzerinde karşılıklı hakaret veya küfür(laf sokma babında yapılıyor sanırım) içerikli diyalogların caps olarak yayınlanmasının faydalı bir girişim olduğunu düşünmüyorum.
Bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Şimdi “E ne yani onlar sövecek sayacak, biz susacak mıyız?” denilebilir. Elbette ki susulsun, sineye çekilsin demiyorum lakin ilk öncelikle üslubu bozuk olan her kişiyi ciddiye almanın(gündeme getirmenin) bir faydası olmayacağı gibi, bizim cenahın üslup olarak daha dikkatli olması, farklı-yapıcı-doğru yolda olduğumuzu göstermenin en iyi yöntemi olacaktır düşüncesindeyim.

Bir diğer husus(ki bu çok daha önemli),

Özellikle son zamanlarda farklı sayfalar/profiller ortaya çıkmaya başladı. Bu oluşumlar genel görünüşü ile istihbarat bilgileri verdiğini lanse ediyor. Bundan daha vahim olan tarafı ise, Devletin izlediği dış/iç politikaların içeriğini zerre kadar anlamadan, kitlelere farklı yorumlamalar da bulunuyorlar. Gerçeklikten oldukça uzak olan bu yorumlamalar ile, insanların duygu durumlarıyla oynuyorlar. Aradan çok zaman geçmeden, Devlet çıkarları doğrultusunda yeni adımlar attığında, öncesinde yaptıkları yaygaranın tam tersi(!) bir tablo oluştuğu için, bu sayfaları ciddiye alarak/güvenerek takip eden kişilerin nezdinde, Devlet’e karşı bir güvensizlik ve hayal kırıklığı oluşuyor.
Şunu net bir şekilde belirtmekte fayda var. Devletin atacağı adımlar veya çok gizli diye lanse edilen bilgileri gerçek manada bilmekte olan kişilerin “virgülünü” dahi bulamazsınız sosyal medya da. Burası muz Cumhuriyeti değil dostlar.

Herkes geleceğe yönelik öngörülerini belirtebilir, bunda bir sorun yok. Ancak özellikle bir kaç kişi var ki, insanların duygularını/beklentilerini sömürü yoluna yönelmişler. Ortaya mutlak(!) etiketli birşeyler atıyorlar(ki biraz dikkat ettiğinizde altının bomboş olduğunu göreceksiniz), araştırmaktan oldukça uzak olan kitleler de bu kişilere neredeyse YALVARIR bir şekilde açıklama/izah bekler duruma geliyor. Ayrıca bu kişilerden bazılarının Erdoğan-Devlet taraftarı olarak yola çıkıp, belirli bir kitleyi elde ettikten sonra, zihinlerini bulandıracak farklı ideolojilere yönlendirme çabasını da görüyoruz. Kısacası DİKKATLİ olmanızda fayda var.

Hasan Basri Aydeniz / medyasizsiniz.com

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER