SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber
Hasan Basri Aydeniz

Şer Ağının işleyişini anlayalım

İlk önce eylem yapılacak olan yer/mekan belirleniyor. Bu yerin belirlenmesinde, aynı anda yürütülen onlarca algı yönlendirme operasyonunda haftanın/ayın popüler algısı etkin senaryoyu belirliyor…

Şer Ağının işleyişini anlayalım
Bu haber 06 Ocak 2017 - 16:19 'de eklendi ve 2910 kez görüntülendi.

İlk önce eylem yapılacak olan yer/mekan belirleniyor. Bu yerin belirlenmesinde, aynı anda yürütülen onlarca algı yönlendirme operasyonunda haftanın/ayın popüler algısı etkin senaryoyu belirliyor.

  • – Taraf ve AntiTaraf görünümlü olan fiyatlı/gönüllü kriptolara eylem yapılacak ideolojinin(!) bilgisi bir kaç gün/hafta öncesinden veriliyor.
  • – Kriptolar, eylemin gerçekleştirileceği güne kadar, kendilerine bildirilen ideoloji ve o ideolojinin temsil ettiği kitleler üzerinde aynı anda hem kışkırtıcı(Taraf) ve hem de savunmacı(Anti Taraf) söylemlerde bulunuyor.
  • – Bu süreç içerisinde bir yandan, eylem gününde hızlıca servis edilebilmesi için, yüzlerce grafik/caps hazırlanıyor.
  • – Kriptolar algı yönlendirme sürecine başladıktan bir süre sonra, fiyatlı ve gönüllü olan İş Adamları, Ünlü güruhu ve Siyasi kişiler de provakasyona dahil olmaya başlıyor.
  • – Yoğun ilgi nedeniyle bir kaç günde en üst sıraya çıkan ALGI, olağan olarak Taraf ve Karşıt medyasına(TV, Gazete) yansımaya başlıyor.
  • – Bu yansımayla birlikte sosyal medya kullanmayan milyonlarca insan da artık algının içerisine çekilmiş oluyor.

Bu süreç sonucunda artık ALGI istenilen olgunluğa ulaştığı an da eylemin pimi çekiliyor.

Hemen akabinde önceden hazırlanan capsler ve kripto hesaplardan yakın zamanda bilinçli yazılmış “OH OLSUN, ORADA NEDEN PATLAMA OLMUYOR Kİ” gibi mesajlar ZAN altında bırakılmak istenen ideoloji ve kitlesi hedef alınarak servis edilmeye başlıyor.
Hiç bir alakası olmadığı halde biranda zan altında bırakılmış olan ideoloji ve gerçek kitlesi, normal olarak kendisini savunmaya başlıyor.

Bunu gören karşıt ideolojinin gerçek kitlesi de savunmaya geçiyor.

Artık esas elde edilmek istenen samimi ve gerçek kitleler de tamamen harekete geçirilmiş oluyor.
Ve nihai sonuç olarak karşımıza “YARATICI KAOS“-un mutlak tanımı tamamen çıkıyor.
Yani Ortadoğu’yu 15 yıl içerisinde paramparça eden AKLIN, istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü kusursuz senaryo.
Bu nedenle uyanık olalım, hissiyatımızı diri tutalım. Provakasyonlara gelmeyelim. Bu AKLIN Türkiye için olan planların Suriye’den çok daha kanlı olduğunu bilelim. Oyuna gelmeyelim.

Hasan Basri Aydeniz / medyasizsiniz.com

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER