SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber

EKMEK ARASI GURUR

EKMEK ARASI GURUR
Bu haber 05 Kasım 2016 - 23:27 'de eklendi ve 3810 kez görüntülendi.

Zaman mı insanları olgunlaştıran ? Yoksa yaşadığı olaylara bakış açısı mı? Bu soruların cevabı muamma, belki her ikisi de. Zaman törpülüyor insanı ama yavaş yavaş ; lodosun kayanın üzerinden her seferinde tortusunu alır gibi. Tek bir lodos kayadan bir şey götürmüyor görünür belki ama bir daha es, bir daha es derken bir bakıyorsun kayanın şekli değişmiş, yeni bir hal almış. Zamanın insanoğluna yaptığı bu sanırım. Değişmedim aynıyım, hep aynı düşüncedeyim derken bir bakmışsınız ki tüm duygu ve düşünceleriniz mutasyona uğramış. Zevkler, uğraşlar hatta dinlediğiniz müzik zevki bile zamana yenik düşüyor. Peki bu bir olgunlaşma belirtisi mi derseniz, bakış açısının genişlemesi derim.

Eskilerin çok güzel bir lafı var “Bir musibet, bin nasihatten evladır”. Teoride ne bilirseniz bilin, ya da size kim ne derse desin  yaşayacağınız olaydan etkili olamaz. Birebir yaşayıp görmek çıkan sonuca da boyun eğmek işte bu olgunlaştırıyor insanları. İnsanı yaşadığı olaylar ve karşılaştığı insanlar olgunlaştırıyor. Ve hiçbir nasihat, canınızın yanması kadar etkili değil bence.

Olgunlaşıyoruz, ne kadar istemesek de ; Artık her elimizden şekerimiz çalındığı zaman tepinerek ağlamak yasak. Olgunluk sessizliği de beraberinde getiriyor, sessiz bir boyun eğişle kabul ediyorsunuz olaylar ne kadar negatif olursa olsun. Dil lal, yürek kör oluyor zamanla, üç maymunu oynamaya başlıyorsunuz. Duymadım, görmedim, koklamadım. Çünkü öğrendiniz artık “HAKLI” olmanız size mutluluğu getirmiyor. Dik duruş, ödün vermemek de karın doyurmuyor, Ekmek arası gururun tadını bilen var mı? Hiç tavsiye etmem.

4 kasım 2016- Emine Sarı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER