SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber

Kadın Olmak Başlı Başına Zor Zanaat Kardeşim

Kadın Olmak Başlı Başına Zor Zanaat Kardeşim
Bu haber 23 Eylül 2016 - 0:32 'de eklendi ve 7410 kez görüntülendi.

Kadın olmak zor zanaat kardeşim, doğuştan bir sıfır yenik başlıyorsun yaşam savaşına.  Eksik eteksin velhasıl kelam, bu damgayla dünyaya geliyorsun ve bu damga bir ömür peşini bırakmıyor işte. Ne erkek gibi güç ve erk sahibi olabilirsin ne de tam anlamıyla insanca yaşayabilirsin. Sana biçilen gömleği giydirirler üstüne, evlenene kadar ‘falancanın kızı olursun’ evlendin ‘falancının karısı olursun ‘ çocukların doğar ‘falancının annesi oluverirsin’  bir türlü kendin olmazsın iste. Hep birileri için yaşarsın; babanın temiz kızı, kocanın iffetli karısı, çocuklarının fedakar annesi. Yeme yedir, giyme giydir desturu ile yetişirsin ve bir ömür boyu da böyle gider işte. İsteklerini hep birileri için ertelersin. Yaşam hep sevdiklerinin merkezinde döner.

Gün Boyu Kurulmuş Saat Gibi İşlersin Tik Tak

İyi bir ev hanimi olmak zorundasındır. Her sabah kalkıp rutin ev işlerini yapmak zorundasın. Yemek yap ( lezzetli yemek yapmak önemli) , toz al, çamaşır- bulaşık yıka, ütü yap ve asla yorulma. Güler yüzle okuldan gelen çocuklarını karşıla, ödevlerini yapmasına yardım et. Akşam sofrasını hazırla ve evin reisini karşıla, kocan gün boyu stresli çalışmış olabilir beş karış surat ile gelse de sakın sitem etme. Hatta yorgunluğunu almak için su getir ve ayaklarını yıka. Çay demle, çerez getir, kahve yap ve yatak saati eğer kocanın bir arzusu varsa sakın geri çevirme. Yorgunum, başım ağrıyor  dersen ‘aksama kadar evdesin bu neyin yorgunluğu’ sitemini alırsın

Hem Çocuk Doğur Hem Manken Gibi Ol

Arka arkaya çocuk doğur ama ne karnında çatlaklar oluşsun ne de kilo al. Yıllar geçse de bir geç kız kadar bakımlı ve alımlı ol, kocan göbekli ve kel olsa bile. Her an kocan seni eskisi kadar güzel ve çekici bulmayıp aldatabilir. Bu onun erkeklik hakkıdır sesini çıkartamazsın. Her aldatış elinin kiridir,çapkın adamdır. Bir özür dileyiş affetmenizi gerektirir. O adamla yine aynı yatağı ve aynı yastığı paylaşırsınız içiniz kan ağlasa bile. Kadın olmak zor zanaat be kardeşim. Sabır lazım, özveri lazım, başka hayatlar uğruna hayatınızı onlara adamanız lazım….

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER