SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber

Rab’bim Kimseyi Çaresiz Bırakmasın

Rab’bim Kimseyi Çaresiz Bırakmasın
Bu haber 05 Kasım 2016 - 23:54 'de eklendi ve 3310 kez görüntülendi.

Rab’bim kimseyi çaresiz bırakmasın. Bazan o denli olaylar üstünüze üstünüze gelir ki nefes alamadığınızı hissedersizin. Ateş çemberi içinde sıkışmış bir akrep gibi. Yaklaşan alevlerin sıcaklığı ürkütür sizi kendini başı kesilmiş tavuk misali oradan oraya atarsın ama çıkış yoktur işte. Çemberin yavaş yavaş daraldığını görmek caresizliğin son safhasıdır. İster istemez beyaz bayrağı çeker ve teslim olursunuz. Teslimiyet akrebin kendini sokarak öldürmesi demektir.

Yokluk, hastalık insanın elini kolunu bağlayan iki etken, hele de bir anne için. Bir evlat sahibi iseniz, hayat onun ekseni üstünde dönmeye başlıyor. Hiçbir çocuğun ailesini seçme şansı yok maalesef. Kimi çocuk zenginlik, bolluk ve ferah içinde yaşarken kimi ise dar kıt geçinen, zor koşullara doğuyor istemesede. Ana yüreği kaldıramıyor bu durumu, elinde olsa dünyaları sermez mi evladının ayakları altına. Ama güç yetmiyor, elden bir şey gelmiyor, kadere boyun eğmekten başka.

Her çaresizliğe düşüp, bunaldığımda Hz. Ömer Halifemiz’in yaşadığı olay gelir aklıma. Dolaşırken tencerede taş kaynatan bir kadın görür, kadının çocukları açtır ve pişirecek bir şey kalmamıştır. Kadın tencerenin içine taş koyarak kaynatmaya başlar, çocuklarını bu şekilde oyalayıp,” yemek pişiyor karnımız doyacak” iç rahatlığını vermek istemiştir. Rab’bim kimseyi bu denli çaresiz bırakmasın.

5- kasım- 2016 – Emine Sarı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER