SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber

Maison Alaia

Moda dünyasının yaşayan efsan esi olarak kabul edilen Azzedine Alaia ’nın ilk parfüm ü Paris’te, tasarımcının kreatif mabedi Maison Alaia ’da tanıtıldı. Güzellik editörümüz Valerie Dayan geçtiğimiz aylardaki bu kutlama yemeğine katıldı.

Maison Alaia
Bu haber 12 Ekim 2015 - 22:17 'de eklendi ve 3110 kez görüntülendi.

Paris’in Marais bölgesinin en güzel binalarından biri olan Maison Alaia’da, dünyanın her yerinden toplanmış editörlerle birlikte kült markanın çıkardığı ilk parfümü kutlayan akşam yemeğindeyim. Evet, hayatımdaki şanslı gecelerden biri. Burası Azzedine Alaia’nm yaşadığı, kıyafetlerini tasarladığı, davetlerini verdiği, otelinin ve İıatta bir sanat galerisinin de olduğu bir nevi kreatif bir Babil kulesi. Dünyanın en özel moda evlerinden biri kabul edilen Alaia’mn parfümü yıllardır bekleniyordu. Fakat Mösyö Alaia’nın felsefesinde acele etmek olmadığından, markanın kuruluşundan neredeyse kırk yıl sonra çıktı. Eau de Parfüm Alaia Paris, o gün yemek yediğimiz o odada, aralarında Carla Sozzani’nin de olduğu tasarımcının bu masa dolusu yaratıcı arkadaşı ile birlikte fikir alışveriş , sırasında doğmuş. Kadınların var olan güzelliklerini vurgulamasıyla bilinen ve bir mimar ve şair olarak da tanımlanabilecek ikonik tasarımcı için hayatta, tasanın ve bu parfümde de güzellik her şeyin üzerinde. “Sadec: gerçekten güzel olan zamansız olabilir.”

Maison Alaia

 

Resim1

Gecenin başında “Mösyö Alaia gelecekmiş!

Gerçekir’ gelir mi? Bu yemeklere katılmıyormuş diye duydum” fısıltıları, İspanyolca ezgiler çalan canlı müzik grubunu karşısında, tasarımcının tanıdığı tanımadığı herkesle saatlerce dans etmesiyle son buldu. Bu dansların, eğlencenin parfümle arasındaki bağlantıyı bulmaya çalıştım. Fakat olmadı, çünkü aralarında bir bağ yoktu. Ve aslında bu Mösyö Alaia’nm haleti rııhiyesini ve hayata bakışını çok iyi anlatıyordu. Alaia, hiçbir kalıba bağlı olmayan, sadece güzel olana ve lükse meyilli, bun rağmen samimi ve gerçek olmayı başarabilen bir düşür tarzı. Parfüm de bu bakış açısının bir devamı niteliğin Parfüm için Alaia’mn birlikte çalıştığı BPI (Beaııte Prestige International) Genel Müdürü Nathalie Helloin-Kamel, Tunus’ta büyüyen tasarımcının kendilerine çocukken anneannesinin yüzüne su çarpma karesinden ilham alan bir çalışma yapmalarını istediğini söylüyor. Çünkü tasarımcı, parfümün ilk koklandığmda yüze su çarpması hissi yaratmasını, onu kullanan kadının da bu kadar ferah ve güçlü görünmesini istemiş. Pembe biber notalarıyla açılan Alaia Paris’in floral kalbinde frezya vc şakayık var. Helloin-Kamel, dip notalarındaki miskin, tıpkı markanın efsaneleşmiş örgü elbiseleri gibi teni sardığım söylüyor. Gerçekten de koku bir süre sonra, tenin bir parçası gibi oluyor. Size adeta, Alaia giyen bir kadının teni böyle kokar diye düşündürüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER