SON DAKİKA

Medya Sizsiniz Haber
Binnur Günay

“MORRİSON SÜLEYMAN” TARİH OLDU

Uluslararası dengelerin çerçevesinde gündem zaman ve güç dengesinin sağlandığı anlarda KIBRIS’IN BİR TÜRK VATANI OLDUĞU DA DEKLARE EDİLECEKTİR. BU DEKLARENİN ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR VE HUKUK ÇERÇEVESİNDE BAĞIMSIZLIĞI TESCİL EDİLECEKTİR….

“MORRİSON SÜLEYMAN” TARİH OLDU
Bu haber 06 Ocak 2017 - 23:09 'de eklendi ve 21010 kez görüntülendi.

Ne hikmettir bilinmez, Kıbrıs konusu gündeme geldiğinde içimizdeki “kraliçenin askerleri” arasında bir hareketlilik başlar.
Kimin neyi ve ne adına savunduğunu anlamamız için sanki bir anlam kargaşasının içinde buluveririz kendimizi.
Elbetteki Kıbrıs konusu bu millet için bu devlet için ve her bir Türk için tarih boyunca önem arzetmiştir ve edecektir de..

Çünkü Kıbrıs bu vatanın bir parçası konumundadır.

Bu vatan parçası üzerinde tarih boyunca oynanan ve kurgulanan oyunlar olmuştur ve oynanmaya da devam etmektedir.
Kıbrısın ne Yunan’a, ne Rum’a ne İngiliz’e ne ABD Conisine ne de asıl verilmek istenen YAHUDİLERE verilmesi gibi bir durum olmadı ve olmayacaktır da!
Tüm oyunları önceki yazılarımda ifade ettiğim gibi Kıbrısı GÖRÜNÜR yanıyla Yunan’a, Rum’a değil, SİYONİZME ALTIN TABAKTA SUNACAKLARIN kim olduklarını çok iyi biliyoruz.
BM kararları ve Annan Planları da işe yaramamış, Ankara’nın Kıbrıs konusundaki kararlılığından bir adım geri atılmamıştır!
Uluslararası dengelerin çerçevesinde gündem zaman ve güç dengesinin sağlandığı anlarda KIBRIS’IN BİR TÜRK VATANI OLDUĞU DA DEKLARE EDİLECEKTİR. BU DEKLARENİN ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR VE HUKUK ÇERÇEVESİNDE BAĞIMSIZLIĞI TESCİL EDİLECEKTİR.
Bu ne zaman gerçekleşecek diyenlere peşinen söyleyeyim.
Çok uzun sürmeyecek!
Kıbrıs konusunda bize ne ABD ne de başka bir odak, yaptırım uygulama cesaretini, emir verme ve bizi emireri pozisyonunda görmeleri mümkün değildir.
Hükümetin bu konudaki kararlılığını geçmiş deneyimleri ile kıyaslayanlar iyi bilmeli ki, Kıbrıs asla pazarlık konusu edilmeyecek ve bunun dillendirmesi bile yapılmamıştır.
Kıbrıs gerçeğini EOKA-B perspektifinden algılayan Ankara, bu tuzaklara bir daha düşmeyecektir.
Banki Moon’un sekreterinin gözetmenliğinde yapılacak görüşmelerin neler getireceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz..
Kıbrıs konusunu bugüne kadar sahiplenenlere şöyle bir baktıkça ve bu konu üzerinden maksatlı algı operasyonlarına alet olanları gördükçe EOKA-B‘cilerin içimizde de uzantıları olduğunu görmek bizi fazlasıyla üzüyor.

images
UNUTMASINLAR Kİ, KIBRIS’I ALAN İRADE MEHMETÇİĞİN KENDİSİNE TEVDİ EDİLEN KUŞATILMIŞ BİR İRADE İDİ.
KRALİÇEYE RAĞMEN, ABD CONİSİNE RAĞMEN O İRADEYİ TECELLİ ETTİRDİ.
ŞİMDİ BU İRADE BAĞIMSIZLIK YOLUNDA GÜÇLÜ ADIMLAR ATTI.
PAZARLIK YAPMAYACAK VE KIBRIS KONUSUNDA TAVRINI MASAYA VURARAK GERÇEKLEŞTİRECEKTİR!
“KIBRISI SATIYORLAR” YALANINA BAŞVURANLARI GÖRDÜKÇE “YENİDEN MÜCADELECİ” TAHİFENİN CHP ÜZERİNDEN ATRAKSİYONLARLA HAYAT BULMAYA ÇALIŞMALARINA ÖFKELENİYORUM.
BİLİNMELİ Kİ BU DÖNEM, “MORRİSON SÜLEYMAN”LAR VE “NURLU SÜLEYMAN”LAR YOK!
YENİ TÜRKİYE İRADESİNİ, MORRİSON’LARA VE KRALİÇENİN ASKERLERİNE, BİR DE CONİ KÖPEKLERİNE TESLİM ETMEYECEK RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAR!
İÇİNİZ RAHAT OLSUN.
Binnur Günay

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI!
Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı Yapınız.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER